MUNDIAL DE ANDEBOL 2017


Typy na Ligę Narodów UEFA 2018-2019


Pronostic Ligue des Nations Football

Liga Narodów, czy jak kto woli Liga Narodów UEFA to najnowsze dziecko Europejskiej Unii Piłkarskiej. W przerwach pomiędzy wielkimi turniejami, w okienku rozgraniczającym je od kolejnych eliminacji 55 europejskich reprezentacji piłkarskich mierzy się właśnie w Lidze Narodów. Ma ona zastąpić mecze towarzyskie, a jednocześnie przynieść więcej emocji, bo jest tutaj stawka – najlepsi mają bezpośredni awans do Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata. Jak to działa? Zespoły podzielone są na cztery dywizje (wg współczynnika UEFA, a więc teoretycznie najlepsi są w A, nieco słabsi w B i tak dalej), w dywizjach mamy po cztery grupy (1,2,3,4). Najlepsze zespoły z grup awansują do turnieju finałowego swojej dywizji, a jednocześnie w następnej edycji zagrają w wyższej dywizji. Zwycięzcy turnieju finałowego otrzymają dziką kartę na wielki turniej, ale tylko w przypadku gdy nie uda im się przejść eliminacji do niego!

Typy Liga Narodów UEFA – wszystko co musisz wiedzieć


Przede wszystkim trzeba poznać zasady tych rozgrywek. Mamy tutaj podział na dywizję A, B, C i D. W ramach każdego działu istnieją cztery grupy (Grupa 1, Grupa 2, Grupa 3 i Grupa 4), a w nich rywalizują ze sobą trzy lub cztery drużyny w systemie kołowym w meczach domowych i wyjazdowych. Na przykładzie Dywizji A wygląda to następująco: Grupę 3 Włochy, Portugalię i Polskę, a następnie Grupę 4 Hiszpania, Anglia i Chorwacja. Ten system jest identyczny w pozostałych trzech dywizjach.

Pod koniec etapu grupowego zwycięzcy poszczególnych działów spotykają się w turnieju finałowym by wyłonić mistrza dywizji. Mistrzów dywizji poznamy w 2019 roku i z automatu będą oni już zakwalifikowani do turnieju finałowego Euro 2020. Co równie ważne: kraje kończące swoje grupy w danych dywizjach na szczycie awansują do „wyższych” rozgrywek. Te, które będą ostatnie spadają.

Liga Narodów UEFA może być dla graczy bukmacherskich bardzo wdzięcznym tematem. W swoich typach musicie brać jednak pod uwagę wszelkie okoliczności – wiele zespołów może po prostu nie mieć o co grać, w momencie gdy ich rywale ciągle mają szansę na awans do Euro. Wtedy mimo nawet sporej różnicy klas decydującym czynnikiem będzie motywacja. Patrzcie też na historię poprzednich pojedynków dwóch nacji, no i oczywiście na aktualną formę graczy!

Grupy Ligi Narodów

Poznajmy zatem poszczególne dywizje i grupy Ligi Narodów to podstawa do dobrego typowania w tych rozgrywkach. Zobaczmy kto z kim będzie się mierzył w Lidze Narodów 2018-2019.

DYWIZJA A

Prognósticos Ligas das Nações 2018/2019 - Portugal

Grupa 1: Francja, Niemcy, Holandia

Grupa 2: Belgia, Szwajcaria, Islandia

Grupa 3: Włochy, Portugalia, Polska

Grupa 4: Hiszpania, Niemcy, Chorwacja

DYWIZJA B

Divisão B - Apostas Ligas das Nações 2018/2019

Grupa 1: Czechy, Słowacja, Ukraina

Grupa 2: Rosja, Szwecja, Turcja

Grupa 3: Austria, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina

Grupa 4: Dania, Irlandia, Walia

DYWIZJA C

Divisão C - Apostas Ligas das Nações 2018/2019

Grupa 1: Szkocja, Albania, Izrael

Grupa 2: Węgry, Grecja, Finlandia, Estonia

Grupa 3:  Słowenia, Norwegia, Bułgaria, Cypr

Grupa 4: Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Litwa

DYWIZJA D

Divisão D - Apostas Ligas das Nações 2018/2019

Grupa 1: Gruzja, Łotwa, Kazachstan, Andora

Grupa 2: Białoruś, Luksemburg, Mołdawia, San Marino

Grupa 3:  Azerbejdżan, Wyspy Owcze, Malta, Kosowo

Grupa 4: Macedonia, Armenia, Liechtenstein, Gibraltar

Liga Narodów UEFA: Najlepsze kursy u bukmacherów

Apostar melhor marcador Ligas das Nações 2018/2019

Kolejne rozgrywki to kolejne możliwości typowania. Oczywiście jak zawsze najpopularniejsze jest obstawianie pojedynczych meczów, ale bukmacherzy już teraz np.  publikując swoje kursy zachęcają do typowania zwycięzców poszczególnych grup, czy nawet dywizji (patrz poniżej). Warto spróbować swoich sił w takich długofalowych typach.

Ligę Narodów wygra

Divisão A - Apostas Ligas das Nações 2018/2019

Hiszpania – 3,75 w Betclic

Belgia – 5,00 w Betclic

Polska – 34,00 w Betrally

Islandia – 101,00 w Betrally

Grupę 2 Dywizji B wygra:

Rosja – 1,60 w Betrally

Turcja 4,50 w Betrally

I tego typu zakładów już teraz znajdziecie całe mnóstwo u bukmacherów!

Jak widać, wiele kursów wydaje się interesujących w tej słynnej Lidze Narodów UEFA. Dlatego nie wahaj się zarejestrować u najlepszych bukmacherów na rynku i gać na te rozgrywki! Kto wie, jak wiele uda Ci się wygrać na koniec sezonu! Powodzenia dla wszystkich i dobrej gry!